Czym powinniśmy się kierować, planując zakup kuchenki mikrofalowej?

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które możemy spotkać w praktycznie każdej kuchni. Umożliwia nam ona bowiem bezproblemowe podgrzanie przygotowywanego posiłku, bez konieczności czasochłonnego przygotowywania piekarnika. W porównaniu ze swoimi większymi odpowiednikami, małe mikrofalówki odznaczają się również mniejszym zużyciem prądu oraz lepszą przenośnością, istotną chociażby podczas przeprowadzek. Niewątpliwym powodem, dla którego kuchenka mikrofalowa cieszy się tak dużą popularnością, jest również fakt, że nie znajdziemy na rynku innego urządzenia, które pozwoliłoby na szybkie podgrzanie potraw z tak dużą efektywnością. Warto jest więc zastanowić się, jaki model mikrofalówki najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni.

Istotne parametry kuchenek mikrofalowych

Wybierając kuchenkę mikrofalową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej pojemność. Parametr ten powinien być dostosowany zarówno do liczby domowników, jak i tego, jak często zamierzamy przyrządzać posiłki. Generalna zasada mówi, że lepiej jest postawić na model nieco większy, aby uniknąć nieoczekiwanych problemów z odgrzaniem całości. W przypadku, gdy nie zamierzamy korzystać z urządzenia szczególnie często, spokojnie wystarczy nam mała mikrofalówka, w której bez problemu przyrządzimy tortille lub pierogi.

Nie powinniśmy zapominać także i o mocy urządzenia. To właśnie od niej zależeć będzie bowiem, jak szybko przyrządzimy nasze jedzenie. Parametr ten powinien plasować w granicach 700-1200 W. Niezwykle ważne jest także sterowanie. Na rynku dostępne są zarówno mikrofalówki z klasycznymi pokrętłami, jak i modele z nowoczesną klawiaturą, umożliwiającą skorzystanie z różnych programów. Ostatnią kwestią jest wnętrze urządzenia. Powinno być ono proste w czyszczeniu, a zarazem zaprojektowane tak, aby nie utrudniać odgrzewania posiłków. Najlepszymi materiałami są tu stal nierdzewna oraz ceramika.

Nawet mała mikrofalówka oferuje nam również szereg niestandardowych funkcji. Modele, dostępne chociażby w sklepie internetowym Luke, zostały wyposażone w praktyczne zabezpieczenia rodzicielskie, automatyczne rozmrażanie, podtrzymywanie temperatury czy też przyspieszone podgrzewanie. Na rynku dostępne są także mikrofale z praktycznymi grillami, które z pewnością spodobają się wszystkim entuzjastom wypieczonego, chrupiącego mięsa.