Ekologiczne nawozy granulowane najwyższej jakości — Luvena.pl!

Firma Luvena cały czas dąży do tego, aby się rozwijać i proponować swoim klientom coraz to lepsze rozwiązania. Oferowany przez nich nawóz Superfostat jest wieloskładnikowy, wzbogacony nawozów sztuczny zawierający pięciotlenek fosforu w dużym stężeniu oraz tlenek wapnia i trójtlenek siarki. Tego typu nawozy charakteryzują się niezwykłą uniwersalnością. Używanie Superfosfatu na użytkach zielonych poprawia jakość paszy dla przeżuwaczy. Używa się go przede wszystkim do nawożenia roślin takich jak: rzepak ozimy, kapusta, zboża różnego typu, ziemniaki, rośliny motylkowe drobnonasienne, buraków czy kukurydzy. Mogą być także stosowane do użyźniania wszystkich gleb i to niezależnie od ich składu chemicznego.

Czym jest nawożenie NPK?

Nawożenie NPK wykonywane jest za pomocą wieloskładnikowych nawozów mineralnych zawierających m.in. potas, fosfor oraz azot. Aby poprawnie zastosować tego typu nawozy, należy dostosować je odpowiednio do potrzeb rośliny oraz zasobności gleby w przyswajalny potas i fosfor. Nawożenie NPK powinno odbyć się za pomocą wysokiej jakości granulowanych, wieloskładnikowych nawozów sztucznych, które dostępne są w ofercie firmy Luvena pod następującymi nazwami: Luboplon, Optiplon, Lubofoska, Lubofos oraz Superfosfat.

Nawozy granulowane — na jakie się zdecydować?

Nawozy granulowane, które sprzedawane są przez firmę Luvena, są w pełni ekologiczne i zawierają cenne substancje czynne: tlenki magnezu i potasu rozpuszczalne w wodzie, pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w kwasach mineralnych, pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w 2% roztworze kwasu mrówkowego oraz siarkę całkowitą. Stosowanie tego typu nawozów granulowanych nie prowadzi do zakwaszenia podłoża, ponieważ zawiera obojętne pH. Nawozy granulowane wykazują szczególnie wysoką efektywność na glebach lekko kwaśnych i kwaśnych oraz przeznaczone są do wszystkich roślin uprawnych, a także mogą być stosowane na plantacjach wieloletnich.